Terapia sercem - logotyp

Wydarzenia

Ogólnopolski Konkurs Obojowy

Kochani, piekne, wielkie wydarzenie w Białymstoku 6 i 7 maja – Ogólnopolski Konkurs Obojowy im. Bohdana Łukaszewicza. Mówi Danuta Terpiłowska.

 

30 stycznia 2019 – Promocja „Przekazów Mocy, Mądrości i Miłości”

Zapraszamy

na promocję książki „Przekazy Mocy, Mądrości i Miłości” cz I i II, i audiobooka w księgarni „Nieznany Świat”. Adres wydarzenia: Warszawa, ul. Kredytowa 2. Godzina 19.30. 

7 września 2018 – Promocja książki „Przekazy Mocy, Mądrości i Miłości” cz. 2 – Warszawa, Hotel Bellotto

30.06 – 1.07.2018 Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” – konferencja z Tomem Campbellem

Konferencja z Tomem Campbellem

 

Promocja „Przekazów Mocy, Mądrości i Miłości” cz. 2 – Kraków, Manggha, konferencja z Tomem Campbellem.

 

Promocja „Przekazów Mocy, Mądrości i Miłości” cz. 2 – Kraków, Hotel Polski.

12.06.2018 – Wywiad w NTV – Przekazy Mocy, Mądrości i Miłości

12.03.2017 – Teatr Kamienica

Kobiece Inspiracje w Teatrze Kamienica.
I moja prelekcja na temat kultury i sztuki – sztuki Życia.
Jak żyć, by nasze Życie radowało nas?
Kochać Kochani, kochać – kochać siebie i Życie.
Pokochaj Życie, a Życie pokocha Ciebie.
Dziękuję moim przyjaciołom za obecność – jesteście cudni i kochani. Dziękuję organizatorom za mądre i czarowne spotkanie w Teatrze Kamienica, który miejscem niezwykłym jest.

12.03.2017 – Prelekcja podczas wydarzenia „Kobiece Inspiracje. Kultura i sztuka” – Teatr Kamienica.

Kultura, biznes, świadomość i samoświadomość a samorozwój.

Kultura, jakkolwiek ją określimy, to zjawisko społeczne absolutnie ścisłe powiązane ze świadomością, a nade wszystko bezpośrednio związane z czystością naszych serc. Za czystością naszych serc idą czyste, szlachetne intencje, za nimi czyny.

Tak postępujemy, jak myślimy. Gdy jest inaczej, gdy co innego mówimy, co innego robimy, trudno mówić o kulturze. Możemy mówić o ogładzie towarzyskiej, o „dobrym zachowaniu przy stole”.

Czy kulturą nazwiemy kłamstwa, oszustwa, zdrady, nawet jeżeli zadziewają się w kulturalnych „ białych rękawiczkach”? Czy wtedy mniej boli, a skutki mniej nieprzyjemne? I cóż z tego, że taki miły, taka miła…?

Kultura zatem, pojęcie bardzo szerokie, ale stanowiące o naszej tak naprawdę świadomości, a raczej naszej samoświadomości.

Jak się to ma do rozwoju osobistego, do samorozwoju? Otóż tak, że samorozwój to nic innego, jak podnoszenie swojej świadomości.

Po co nam ta samoświadomość? Czy tylko po to, by być bardziej kulturalnym?

Nie tylko. Samoświadomość, najkrócej mówiąc, to wiedza, która przypomina : nie rób drugiemu, co tobie niemiłe, ale przypomina również : co zrobisz drugiemu- wróci. Banalne?

Być może, problem w tym, że działa, niestety, czy tego chcemy , czy nie- działa.

A gdzie przyczyna naszych niechwalebnych , niekulturalnych zachowań? W braku miłości. Tak. To brak miłości, której każdy tak naprawdę najbardziej pragnie, jest przyczyną wszelkiego zła, braku kultury , bądź niskiej kultury- jakkolwiek byśmy to nazwali.

Zawsze, powtarzam, zawsze( to moje wnioski –efekt wieloletniej pracy jako mentora i coacha),jeżeli nie wiemy , o co chodzi, chodzi o MIŁOŚĆ, miłość do siebie, do świata ,do ludzi, a konkretnie – jej brak. Tylko zranione, niekochane serce rani siebie i innych. Szczęśliwe, kochane i kochające serce nie rani – z natury swej jest kulturalne.

Bo po co nam tak naprawdę prawdziwa kultura, nie umowna, zwyczajowa? Czy nie po to, by spokojnie, bezpiecznie i szczęśliwie żyć ? Czyż nie o to nam chodzi?

Kultura, moim zdaniem, jest konsekwencją świadomości i samoświadomości. Im większa świadomość i samoświadomość, tym kultura wyższa, sprawiedliwsza, bardziej przyjazna, pozytywna , harmonijna- bliżej człowieka i dla człowieka- ludzka.

A czym jest samoświadomość?

Samoświadomość- to świadomość siebie, to świadomość kim jestem i dokąd zmierzam. Co mi służy, co szkodzi. To doskonały kontakt z samym sobą. To nasza miłość, mądrość – mądrość serca i moc , a to z kolei – nasza wolność.

A zatem:

Kultura bez wolności, kultura bez samoświadomości naprawdę kulturą jest?

A biznes i kultura w biznesie?

A biznes to nie my? A kultura to nie my? To wszystko to my. Te same prawa – prawa prawego serca. Prawego serca brak, kultury w biznesie brak – jak w życiu.

Danuta Terpiłowska

Life coach,

twórczyni Terapii Sercem, metody Otwartego Serca

26.02.2016 – Diamenty kobiecego biznesu 2016

W miniony piątek w Centrum Biznesowym Ogrodowa 58 odbył się (organizowany przez nasze wydawnictwo) finał pierwszej edycji Diamentów Kobiecego Biznesu.
Ponad 80 wyjątkowych Pań spotkało się by odebrać pamiątkowy dyplom „Firma Godna Zaufania”.
O muzyczne atrakcje zadbała skrzypaczka Magdalena Szymańska oraz gitarzysta Andrzej Pichliński.
O podniebienia gości zatroszczyli się: firma SPOKOBOX, HOKKAIDO SUSHI i cukiernia ALE-TORT.PL.
Wśród gości wydarzenia pojawiła się aktorka Ola Mikołajczyk i piosenkarka Ewa Kuklińska.
Specjalna wkładka DIAMENTÓW KOBIECEGO BIZNESU – w najnowszym wydaniu LAW BUSINESS QUALITY, które jutro trafi do EMPIKÓW.
fot. Piotr Wroniewicz

23.04.2016 – Warsztaty Danuty Terpiłowskiej podczas XI edycji ogólnopolskiego konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości organizowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club

Podziękowanie dla Danuty Terpiłowskiej za udział i zaangażowanie podczas XI edycji ogólnopolskiego konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości organizowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club.

Politechnika Łódzka, 23.04.2016

16.02.2016 – Wernisaż i wystawa prac MaggiePiu „DIVY”

Galeria BE-ART exclusive w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej zorganizowała wernisaż i wystawę sprzedażową prac Małgorzaty Bieniek Strączek. Tematem przewodnim wystawy stały się prace z cyklu DIVY …. Niezwykła technika i styl prezentowanych prac, przyciągnęły na wtorkowy wernisaż tłumy gości. Malarstwo i grafika Maggie Piu (taki bowiem pseudonim artystyczny, obrała artystka, mieścić się w estetyce secesyjnej, jest ono połączeniem wizji kobiety „art nouveau” ze surrealistyczną wizją kobiecego ciała. Obrazy znajdujące się na wystawie, charakteryzują się bogatą ornamentyką i precyzją detalu … ŚP prof. Wiktor Zin tak wspominał sój kontakt z pracami naszej artystki: „… olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu, sądzę że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy …” Jako zaszczyt poczytuje sobie możliwość współpracy z Maggie PIU oraz fakt iz zaufała mi i moim pomysłom, godząc się na wystawę w Warszawie. Wieczór był wzbogacony mini koncertem cudownej artystki audiowizualnej – mezzosopran liryczno-dramatyczny – Anny Marii Adamiak „Vissi d`arte, vissi d`amore.” Przybyli goście mogli napawać swoje zmysły sztuką w różnej formie co okazało się idealnym połączeniem i uzyskało wielki aplauz ze strony widowni i odbiorców sztuki. Ja jako pomysłodawczyni i kurator tej wystawy cieszę się z tak wielu słów pochwały i satysfakcji otrzymanych po wczorajszym wieczorze. To przyjemność obcować z ludźmi którzy kochają to co robią … !
Pragnę podziękować gorąco wszystkim naszym partnerom i patronom medialnym bez których ten wieczór nie byłby taki piękny !
DZIĘKUJE I ZAPRASZAM NA KOLEJNE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ i BE-ART exclusive.
Wystawę można oglądać do 23 marca 2016 r. Osoby zainteresowane zakupem prac proszone są o kontakt biuro@be-art.pl

Dziękuje że byliście i jesteście z nami Lidia Bąk / kurator wystawy.

foto: Rafał Korzeniowski

13-15.11.2015 – Łódzkie Studenckie Forum Business Centre Club

13-15.11.2015 w Łodzi odbył się Ogólnopolski Zjazd Koordynatorów projektów: Festiwalu BOSS, Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości, Biznes Juniora i Przedsiębiorczej Kobiety.
W trakcie spotkań dyskutowano jak rozwijać nasze inicjatywy oraz wymieniliśmy doświadczenia z całej Polski.
Partnerem strategicznym zjazdu był PizzaPortal.pl a gościem specjalnym Lech Kaniuk, twórca portalu.
Gośćmi specjalnymi byli również: Dyrektor Loży Łódzkiej Business Centre Club – p. Grzegorz Jegier, Operations Manager Fujitsu Polska – p. Emilian Mleczak, Kierownik Zespołu Marki Pracodawcy Grupy PZU – p. Łukasz Trzeszczkowski, Live Coach, twórczyni Terapii Sercem – p. Danuta Terpiłowska, Ekspert ds. Relacji zewnętrznych Banku PEKAO S.A. – p. Violetta Tuszyńska.

„Szczęście na wagę złota, czyli jak osiągnąć sukces”…

16 Marca w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie,uroczysta gala promująca książkę Ilony Adamskiej o ludziach sukcesu:

” SZCZĘŚCIE NA WAGĘ ZŁOTA, CZYLI JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES”…Czy szczęście i sukces zawsze idą w parze? Od czego zależy szczęście? Czym jest sukces? Każdy z nas marzy o tym, aby być szczęśliwym i odnosić sukcesy. Ale jak to zrobić?Już niedługo w sprzedaży pojawi się zbiór wypowiedzi osób, które nie czekały na łut szczęścia i same sięgnęły i po sukces, i po szczęście. Bo przecież nasze życie jest w naszych rękach! Wystarczy zastosować się do kilku prostych rad. Jakich? Każdy ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną receptę na swoje szczęście i sukces. Może któraś z nich – zebranych przez red. naczelną Imperium Kobiet Ilonę Adamską – zainspiruje też Was.

– Szczęście i sukces to wartości niemierzalne, których nie da się zamknąć w sztywne ramy. Nie ma na nie unikalnej recepty, ale „Szczęście na wagę złota” to niezwykle udany zbiór drogowskazów, które każdemu „Kowalskiemu” wskażą drogę do czerpania radości z życia, osiągnięcia własnych celów oraz poczynienia kolejnych kroków otwierających drzwi do sukcesu. Bohaterowie książki, będący znakomitymi przedsiębiorcami, artystami, ale także zwykłymi ludźmi, których codziennie mijamy na ulicy, dzielą się swoim doświadczeniem, aforyzmami i środkami na udany biznes czy prywatne małe zwycięstwa. Ta książka to klucz do wygranej potyczki z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Bez wątpienia ta zbiorowa publikacja zainspiruje Was do działania i przemierzania osobistych gór i dolin.
Agnieszka Pohl, magazyn „Obsesje”

Wstęp do książki napisał wicepremier Janusz Piechociński. Udział w projekcie wzięli m.in. Magda Steczkowska, Anna Kalata, Andrzej Krzywy, Otylia Jędrzejczak, Iwona Guzowska, Joanna Jabłczyńska, Joanna Senyszyn, Omenaa Mensah, Mariola Bojarska-Ferenc, Danuta Terpiłowska i inni.

27.02-1.03.2015, II Weekendowa Akademia Law Business Quality

Serdecznie zapraszam na weekendowe warsztaty ze mną oraz innymi prelegentkami podczas weekendu (27.02-1.03.2015) w ekskluzywnym hotelu MERCURE w Racławicach.

Tematem moich warsztatów będzie : „Siła wewnętrznej wolności w życiu prywatnym i biznesie”.

Polecam: Danuta Terpiłowska