komentarz

Przekaz z lutego 2018

Dualizm

Dualizm, wszelki dualizm sprawia, że wasze ziemskie życie nabiera braku spójności. Spójność ma miejsce wtedy, gdy każdy zna swoją niepowtarzalną  Boską Mądrość , Miłość  i  Moc. Dlaczego te trzy elementy was są takie ważne?

Mądrość- mówimy o mądrości serca – sprawia, że dobrze wiecie  czego chcecie – z głębi serca, czyli z prawdy – waszej, waszego serca, waszej Duszy prawdy.

Co wam to daje? Równowagę psychiczną, pewność siebie i niezależność od rady i porady – czasem fałszywej, bo to się zdarza –  innych. Co nie znaczy, że odcinacie się od innych. Nie. Ale nie jesteście w tej kwestii uzależnieni od innych.

Poza tym, wszelkie uzależnianie się od innych obniża wasze poczucie własnej wartości, bo wydaje wam się, że ten inny, u którego zasięgacie porady, jest mądrzejszy od was. Otóż wcale tak nie jest. Ten inny wyspecjalizował  się z pasji czy z innych powodów w danej dziedzinie.  Ale miejcie tu na uwadze, że każdy z was, jeżeli ma otwartość i świadomość siebie  wie, że mądrość serca jest w każdym z was. Każdy jest potencjalnie mądry dla siebie, bo przecież nie chodzi o popisywanie się mądrością  na zewnątrz, chyba że ktoś ma taką potrzebę.

Ale prawdziwa mądrość serca jest w was i dla was najlepszą wskazówką i najlepszym doradcą. Sumując: mądrość serca jest w każdym z was. Ważne, by do niej dotrzeć.

Miłość to niezbędny element waszego bycia, życia i tworzenia, waszej kreacji, która zadziewa się w każdej świadomej czy nieświadomej sekundzie. Jeżeli nie ma odblokowanej, tak , odblokowanej energii miłości w was, to tak naprawdę nie ma was. Jest tylko rozum i ciało poruszające się po tym świecie. I wcale tu nie ma żadnej przesady.

Kiedy macie w sobie  mądrość serca ( czyli stabilność emocjonalną) połączoną z miłością, a konkretnie z energią  miłości, która jest w każdym z was, tylko o tym albo zapomnieliście, albo zakryliście gruzami negatywnych emocji ( złości, zazdrości, nienawiści, niskiego poczucia własnej wartości, lękiem, urazami itp.) odzyskujecie cały wasz ludzki – boski potencjał : MOC.

2

Czym bowiem jest MOC? Spokojem, pewnością siebie, równowagą psychiczną i emocjonalną, ufnością do siebie, do świata, do bliskich, do innych. Powiecie : naiwność? Nic podobnego. Otwartość na siebie i innych. A mądrość serca odpowiednio uruchamia intuicję, która wie, co i gdzie, i z kim wchodzić w relacje.

Ale nie to jest konsekwencją tych trzech składowych was.: Miłości, Mądrości i Mocy. Konsekwencją waszej jedności w 3M jest wasza emanacja. I tu jest istota całego wywodu: CZYM EMANUJESZ TO PRZYCIĄGASZ.

CO NA ZEWNĄTRZ TO W WAS. Albo inaczej, co bliższe prawdy o was: CO  W WAS TO NA ZEWNĄTRZ WAS.

Dlatego wszelki dualizm, a raczej czasy dualizmu, kończy się. Przestajemy postrzegać siebie jako MY i ONI, jako dobre i złe. Dlaczego? No bo skąd niby to złe? Czy nie z naszych świadomych, bądź nieświadomych działań? Naszych świadomych , bądź nieświadomych myśli, intencji, nieposkromionych ambicji i chciejstw?

To wszystko co wokół was to WY. A skoro wszystko, co wokół Was  to Wy, a Wam się co wokół nie podoba, to co pozostaje?

Zmienić to WY, a konkretnie zmienić przede wszystkim siebie .

Jak? Wrócić do swojej MOCY, do swojej MĄDROŚCI serca, odkopać swoją energię MIŁOŚCI  i pokochać wreszcie siebie.

Po co? By odzyskać swoją MIŁOŚĆ, MĄDROŚĆ I MOC. Odzyskać siebie. Odzyskać swoje Boskie, Doskonałe JA, odzyskać swoją pełnię, wtedy pojęcie i uczucie BRAKU przestanie istnieć.  Wtedy NIEBO zapanuje w was i wokół was. Proste? Proste.

Dlaczego? Bo NIEBO jest w was, bo NIEBO to stan Ducha- stan naszego ducha – w nas.