komentarz

Przekaz z 3 czerwca 2008

Wielkość człowieka na Ziemi najczęściej mierzy się jego stanowiskiem, pozycja zawodową i majątkową. Taki ktoś, niestety, bardzo często w waszej społeczności jest podziwiany, szanowany, honorowany, obsypywany prezentami i zaszczytami, bo jest” ważny”.

A co z ludźmi, którzy mają prawdziwe cnoty, wielkie skarby w swoich sercach i umysłach? Takich jest wielu, tylko żyją i działają w ciszy, skupieniu, harmonii ze sobą i z otoczeniem, bez rozgłosu i fajerwerków. Działają w imię miłości, szlachetności, piękna i harmonii, w zgodzie ze sobą, z Bogiem w sobie, ze świadomością , pełna świadomością Boga w sobie. Ci ludzie są skarbem tej Ziemi. Tym ludziom się przyglądajcie. Oni posiedli umiejętność życia w harmonii i miłości. Spójrzcie na ich spokojne oblicze, oczy pełne radości i miłości. To oni są naprawdę blisko Boga, szczęśliwi i bliscy prawdy życia.

Tym ludziom dzisiaj chcę poświęcić czas . To ci ludzie, pełni Boga i spokoju, niosą spokój, światło i miłość całej Ziemi. O takim spokoju , harmonii i miłości w skrytości ducha marzy każdy z was. I słusznie, ponieważ tak naprawdę o ten spokój ducha , serca i umysłu chodzi.

Czy można wobec tego pogodzić życie na tzw. świeczniku społecznym, zawodowym czy finansowym ze spokojem ducha , ciała i umysłu, połączyć z czystym , szlachetnym, pełnym miłości sercem. Otóż można i to już ma miejsce na tej Ziemi. Są już tak wysoko świadomi ludzie, którzy pojęli w dużym stopniu tajemnice życia na Ziemi, umiejętność połączenia ducha i materii.

Jak można taki stan osiągnąć? Tylko poprzez rozwinięcie ducha miłości w sobie, poprzez pozwolenie sobie na miłość, miłość do siebie i do otoczenia, do świata. Miłość bezwarunkową, która uwalnia od sztucznie wymyślonych przez umysł i wszelkie anse barier. Uwolnienie wszelkich pretensji, wybaczenie wszystkim i wszystkiemu, co was spotkało, co zraniło. Wybaczenie przede wszystkim sobie. Taki stan daje wolność ducha, serca i umysłu. A wolny duch, serce i umysł dają moc, moc marzeń i moc realizacji tych marzeń, gdyż nic już was nie blokuje. Czyste serce i czysty umysł czerpie już wtedy z wielkiego umysłu Wszechświata, a tam jest wszystko, każda wiedza, odpowiedź na każde pytanie. Bo tak działa Bóg w każdym człowieku, jeżeli człowiek pozwoli mu na działanie w sobie, na kierowanie waszym życiem, na wspólne doświadczanie życia. Po to zeszliście na Ziemię, by doświadczać. Doświadczanie z Bogiem, ze świadomością Boga w sobie, nie odcina was od świadomości, co jest ważne i którą droga iść, by realizować nie swój, lecz wymyślony przez umysł, chciejstwo czy modę, cel.

Świadomość Boga w sobie i działanie ze świadomością Boga w sobie daje ten właściwy kierunek i pewność, że to co robicie jest dobre. Tym sposobem osiągacie wasze właściwe cele w spokoju, harmonii i miłości, nikogo nie krzywdząc, dając sobie i innym spełnienie, zadowolenie z siebie i swojego życia. Tacy ludzie już są . Rozejrzyjcie się wokół. Oni nie krzyczą o swoich sukcesach, oni je mają- na wszystkich poziomach. Mają je nie tylko w materii, ale przede wszystkim w sercu, Duszy i w czystych umysłach.

Co znaczą czyste umysły? Czyste umysły pozbawione są lęku, że wyrządzone zło wróci, ponieważ niczego złego nie zrobiły. A to, że wyrządzone zło wróci, że złe słowo, zła myśl wysłana drugiemu wróci do nadawcy, jest pewne. I o tym, czyniący, wcześniej czy później wie. Czy taki ktoś, doskonale wyczuwający prawo skutku i przyczyny, może spokojnie żyć i cieszyć się zgromadzonym dobrem, zdobytym stanowiskiem? Nie. Zagłusza sumienie w rozmaity sposób, poczynając od nadmiaru używek wszelkich po przemoc.

Zatem, mając już taką wiedzę i poszerzoną świadomość, pozwólcie sobie na czyste , szlachetne serca, pozwólcie sobie na MIŁOŚC. Pozwólcie sobie na życie w harmonii, spokoju i miłości. To jest możliwe. Zawsze macie wybór. Wybierajcie MIŁÓŚĆ, wybierajcie Boga, który jest w każdym z Was.