komentarz

Przekaz z 2 czerwca 2008

Świat, jaki stworzyłem dla was – ludzi na Ziemi, zawiera wszystko, co jest wam potrzebne do życia w harmonii , świetle ,miłości i dostatku. Problem polega jednak na tym ,że dostatek przez was – ludzi na Ziemi – jest różnie, a najczęściej opatrznie rozumiany. Wg was – ludzi na Ziemi, dostatek to głównie materia i na tym się koncentrujecie. Bywa tak, że zdobywanie materialnych dóbr pochłania was tak bardzo, że nie widzicie tego, co jest w waszym życiu na Ziemi najważniejsze. A co jest dla was w życiu ziemskim, podkreślam świadomie i wielokrotnie- „ w życiu ziemskim”- najważniejsze?

Najważniejsi jesteście wy sami, wy jako jednostka, wy jako Dusza, która zeszła na Ziemię z konkretnym planem. Każdy schodzi na Ziemię z konkretnym planem Duszy. Dusza, schodząc na Ziemię, zakłada sobie, w porozumieniu z Bogiem, plan. I ten plan zamierza realizować. Gdy zbyt mocno koncentrujecie się na dobrach materialnych i w celu ich zdobycia wikłacie się w krępujące was zależności, ograniczacie swoje działanie tylko do świata materii. A to nie jedyny i nie najważniejszy świat waszego Boskiego Ja.

Wy –Ludzie na Ziemi – dzieci moje ukochane to : Duch, Dusza i ciało. Jeżeli zapominacie i zaniedbujecie któryś z tych elementów waszej złożonej, ale jakże pięknej całości, tracicie jedność ,spokój i harmonię. Tracicie kontakt ze mną , z waszym Ojcem, który was stworzył, którego jesteście, powtarzam, ukochanymi dziećmi.

Tracąc kontakt ze mną –waszym Bogiem Ojcem, tak naprawdę tracicie kontakt ze sobą. W konsekwencji zostajecie pozbawieni kontaktu ze swoją Duszą, ze swoim Ja i tracicie kierunek waszej drogi, tej właściwej drogi.

A jak się czuje podróżnik bez kompasu? Po pierwsze : nie wie , gdzie jest i w którą stronę iść. Takiej odpowiedzi nie dadzą” zamki zbudowane na lodzie”, czyli materia, którą zdobyliście, najczęściej dużym kosztem rozłąki samego ze sobą Po drugie, zaczynacie odczuwać pustkę i samotność.

Czymże jest ta pustak i samotność? Oddaleniem się od Boga, od własnej Duszy, od samego siebie, Jak może być ci dobrze bez samego siebie. Nic ci ciebie samego nie zastąpi. Zawsze przychodzi dzień , gdy Dusza upomni się o realizację swojego planu. Bywa tak, że zagonieni , odcięci od samych siebie, nie zdążycie , nie dacie szansy dojść do głosu swojemu sercu, swojej Duszy, swojemu ja. I wtedy ból Duszy jest wielki.

Dlatego pamiętajcie o swoim właściwym i najważniejszym Ja, pamiętajcie o swojej Duszy, słuchajcie swojego serca . Tam są właściwe odpowiedzi i najważniejsze drogowskazy, te właściwe drogowskazy. One nigdy nie zawiodą, nie rozczarują. Przeciwnie, dadzą spełnienie, spokój, harmonię, MIŁOŚĆ, zadowolenie, radość i nadadzą sens, prawdziwy sens waszemu życiu.

Kontrolujcie swoje Zycie, przyglądajcie się swojemu życiu. Zadawajcie sobie pytania: skąd przychodzicie, dokąd zmierzacie?

To podstawowe pytania, na które zawsze dostaniecie odpowiedzi. Tylko pytajcie , pytajcie przede wszystkich samych siebie. Bo w was jest wszystko: miłość, mądrość, wiedza , bogactwo duchowe i materialne. Jakim cudem materialne? Powiedz Duszy, powiedz Bogu, czego pragniesz, o czym marzysz i spokojnie, bez nacisków i emocji poczuj, że to masz .I zachowuj się tak, jakbyś to już miał. I stanie się . Materia stanie się , marzenie spełni się. Bajka? Nie, wiara. Wiara, że jesteś ukochanym dzieckiem Boga. A Bóg może wszystko. Tylko proś z założeniem, że to ,o co prosisz jest ci naprawdę potrzebne i czy nie jest to z krzywdą dla drugiego.

Wiedzcie jednak, że wszystko macie. Żyjcie zawsze ze świadomością dostatku. Nie myślcie o brakach. Radujcie się tym , co macie. Bo macie wszystko. Wszystko macie. Tylko się wokół rozejrzyjcie i zobaczcie , jak wiele macie. To dla was śpiewają ptaki, to dla was codziennie wschodzi słońce. To dla was zakwitają kwiaty i drzewa rodzą owoce, góry ze swoim pięknem, lasy z całym bogactwem, To wszystko jest dla was. Dostrzeżcie , doceńcie to , radujcie się wszystkimi darami, jakimi was otoczyłem.

Wszystko macie, powtarzam: wszystko macie i z tym przekonaniem zaczynajcie każdy nowy ,piękny , pełen światła i miłości dzień. Miejcie świadomość, że to wasz dzień, że to wasze życie, że to jest największe wasze bogactwo A co z nim zrobicie, zależy wyłącznie od was samych. Możecie je ubrać w radosne ,czyste, pełne miłości i pogodnych myśli i wtedy czujecie się bogaczami, ale możecie zacząć dzień od pretensji i niezadowolenia, żalu i złości. Jakiej barwy i jakiego smaku wtedy doświadczacie? Wszystko jest w was. Tylko od was zależy, co wyjmiecie z waszego wnętrza. Co stanie się waszą nadrzędna wartością. Jaki kierunek myślenia i działania wybierzecie, takie wypracujecie dla siebie bogactwo, bogactwo trwałe, którego nikt wam nie zabierze. Bo tym bogactwem tak naprawdę jesteście wy sami i to , co macie w waszych sercach. Nie zabrudzajcie światła i czystości waszych Dusz i waszych serc. Wasze bogactwo to czystość waszych serc. Tylko to ma wartość, tylko to w ostatecznym rachunku się liczy. Tylko to ma wartość nadrzędną i wieczną. Powtarzam, bogactwo jest w was. Bądźcie bogaci bogactwem BOGA, ponieważ jesteście bogaci bogactwem Boga. Czasami o tym zapominacie.